1. Skuteczne leczenie wad poprzecznych u dorastających pacjentów.
Dr. Lorenzo Franchi
Dr. Lorenzo Franchi
Dr. Matteo Beretta
Dr. Claudio Lanteri, Dr.ssa Valentina Lanteri,
Dr. Allessandro Gianolio
Dr.Roberto Ferro
Polkard-Bis Sp. Z O.O.
Zbigniew Borkowski
Tel. +48 600 895 430
Lorenzo Franchi ukończył doktorat z ortodoncji zapobiegawczej w 1997 roku
(Uniwersytet Florencki we Włoszech). Obecnie asystent Profesora w Katedrze Ortodoncji na Uniwersytecie Florenckim we Włoszech w „Thomas M. Graber Visiting Scholar” oraz Odziale Ortodoncji i Stomatologii Dziecięcej, w Szkole
Stomatologicznej i na Uniwersytecie Michigan, Ann Arbor.
Stopień naukowy w Stomatologii w 2001 roku na Uniwersytecie w Parma, absolwent ( Tweed Foudation for Orthodontic Research w (Tucson, Arizona, USA) w 2004 roku, specjalizacja w Ortodoncji w 2005, Magister Cyfrowej Stomatologii w 2015 Insubria, Varese, Włochy.
Jest poświęcony pracy na Uniwersytecie w ortodoncji, chirurgii jamy ustnej i stomatologii dziecięcej Współpracował od początku swojej drogi zawodowej z dr Claudio Lanteri (były prezes włoskiego Towarzystwa Ortodoncji SIDO), z którym współtworzył nowy system rozszerzania podniebienia z wykorzystaniem( Leaf Expander ) w Leone we Florencji, Włochy.
Asystent redaktora i recenzent naukowy w European Journal of Pediatric Dentistry. Jest aktywnym członkiem Italian Society of Orthodontics (SIDO) i Digital Dentistry Society (DDS), the Italian Academy of Lingual Orthodontics (AIOL), theItalian Society of Pediatric Dentistry (SIOI) oraz szef “Digital Dentistri universe project”
Dyplom w dziedzinie medycyny i chirurgii, specjalizacjia w stomatologii i ortodoncji, Dyrektor stomatologicznego U. O.A w ASL 15 Oddziału Alta Padovana oraz regionalnego ośrodeka Veneto, Włochy, specjalizuje się w badaniu, apobieganiu i leczeniu chorób jamy ustnej. Prezes z EADPH (European Association of Dental Public Health) (Europejskie Stowarzyszenie Zdrowia Publicznego Stomatologicznego ) w latach 2000-2001, Prezes SIOI (Italian Society Pediatric Dentistry) (Włoskie Towarzystwo Pediatryczno-Stomatologiczne) w latach 2010-2011. Współautor oraz autor ponad stu publikacji naukowych, jedna monografia i dwa teksty naukowe. Autor książki „Semeiotica ortodontica w dentatura decidua”.